fbpx
domy carson ellis

Domy – Carson Ellis

Niezmiennie od pół roku w moim top 10 książek dla dzieci. Pięknie i z pomysłem ilustrowana opowieść o tym, że dla każdego z nas dom może być czymś innym. Że niektórzy wolą domy małe, a niektórzy duże. Niektórzy żyją na walizkach a inni w pałacach. Książka, która nie wartościuje i nie ocenia – nie dzieli na domy gorsze lub lepsze  – bo każdy może tworzyć dom według swoich potrzeb i sytuacji w jakiej się znajduje.

“Domy” Carson Ellis pokazują czytelnikom między innymi wigwam, wielkie pałace, klimatyczną chatkę babuszki, oraz norkę szopa. Książka porusza wyobraźnię i sprawnie lawiruje między rzeczywistością a światem z baśni i legend. Na jednej stronie opowiada o prostocie mieszkania w miejskiej kawalerce, z widokiem na mury, by na kolejnej stronie zadziwić nas rodzinką w stylu malutkich Pożyczalskich, mieszkającą w bucie. Beton i marmur miesza się co chwilę z drewnem, rudą cegłą, ulotnym budulcem i kocykiem w kratkę.

książeczka dla dzieci domy ellis

Przepiękne ilustracje autorki zachwycają klimatem – niby nowoczesny styl, ale z odrobinką ducha klasyki, z miłością do szczegółów, rysowanych odręcznie, na kartce papieru. Gdy spojrzycie na instagrama Carson Ellis, możecie odkryć, że ilustracje są inspirowane miejscem, w którym autorka mieszka.

Oszczędny tekst prowadzi przez kolejne domy, by na końcu trafić do domu narratorki, która marzy i wymyśla.

W książce poukrywane są smaczki – można szukać elementów wspólnych, dla oglądanych obrazków, obserwować jak przedmioty zmieniają swoją funkcję, w zależności od świata, w którym się znajdują.

Mądra, dowcipna, refleksyjna i piękna książka!

 

książka dla dzieci domydomy ellis książka

Dodaj komentarz